Dzień otwartych Pracowni Artystycznych Rodziny Siek w Siedlcu, 20.06.2021


Po raz pierwszy udało nam się zorganizować wydarzenie artystyczne w naszych pracowniach, dzięki zaangażowaniu wielu osób spotkanie w pracowniach i ogrodzie przybrało całkiem nieoczekiwaną swobodną formułę a kilku artystów dołączyło spontanicznie w ostatnich dniach przygotowań.
Dziękuję wszystkim przybyłym do Siekowych pracowni artystycznych na dzień otwarty i nasze wernisaże: rzeźby Jana i Andrzej Siek, grafiki Anny Siek, fotografii Katarzyny i Benjamina Cohenów, rysunków i grafik Wiktorii Mateji , grafiki Vladislava Shameli, ilustracji Anny Krasińskiej i promocję tomiku poezji Pawła Piotrowicza ” Podróż na liściu” ilustrowanego grafikami Anny Siek. www.andrzejsiek.pl
Było nam bardzo miło gościć wszystkich w progach naszych pracowni które otwarte były do zwiedzania, zwiedzić można było pracownie rzeźby Jana Sieka, pracownie rzeźby Andrzeja Sieka, pracownie grafiki i malarstwa Anny Siek, dom rodziny Siek i otaczający go ogród.
Dzięki pięknej oprawie muzycznej mogliśmy jeszcze bardziej cieszyć się tym wyjątkowym spotkaniem.
Krystyna Siek umiliła nam wieczór grą na fortepianie i harfie, Teresa Siek na oboju, Zosia Siek na ksylofonie, Maria Siek na altówce, Izabela Kołodziej na ukulele i Benjamina Cohen na bębnie akompaniując sobie do występu wokalnego.
Wieczór zamkną performance Andrzeja Sieka „Opowieści drzew” pełen ekspresji i charyzmy który odbył się przy płomieniach ogniska i rytmach bębna, w spowitym ciemnościach ogrodzie.

Zobacz także

Comments are closed here.